رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به طراحی سامانه GPS ملی به نام «نبأ» با همکاری وزارت دفاع و نیروی انتظامی گفت: کارخانه‌های خودروسازی مکلف به نصب این سامانه بر روی همه خودروها خواهند شد.

دبیر برگزاری نمایشگاه فناوری، اطلاعات و ارتباطات (کیتکس) از گشایش این نمایشگاه خبر داد. وی در ادامه صحبت های خود در مورد سایر موارد مرتبط نیز توضیحاتی ارائه نمود.

رله نوعی کلید الکتریکی سریع یا بی‌درنگ است که با هدایت یک مدار الکتریکی دیگر باز و بسته می‌شود. 

شما در تصویر زیر نحوه کلی عملکرد رله را ملاحظه می نمایید:

مانی آشتیانی

«معرفی فهرست کالاهای ممنوعه حوزه فاوا» در چند هفته اخیر با واکنش‌های مختلفی همراه بود. نخستین بار وزیر ارتباطات محمد جواد آذری جهرمی در توئیتر خود خبر از انتشار 21 قلم کالای ممنوعه واردات حوزه فاوا را داد؛

کاربرد های ردیاب خودرو بسیار زیاد است. در زیر این مقاله برخی از این کاربردها که استفاده بیشتری دارد را مورد بررسی قرار میدهیم.

گوگل اخیراً پتنتی را به ثبت رسانده که در واقع سیستمی امنیتی برای خودروها و به منظور به حداقل رساندن آسیب های ناشی از تصادفات جاده ای است.

این مکانیزم که از مجموعه ای از اجزای متحرک، دیسک و پین های پرتابشی تشکیل شده، در هنگام تصادف از متلاشی شدن و جابجا شدن ارکان اساسی و مهم خودرو جلوگیری کرده و ضمن محافظت از جان سرنشینان، اغلب بخش های مهم اتومبیل را سالم نگه می دارد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت ایمنی خودروهای ساخت داخل یا تولید مشترک در قراردادهای داخلی جدید پرداخته است.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی وضعیت ایمنی خودروهای ساخت داخل یا  تولید مشترک در قراردادهای داخلی جدید پرداخته است که به شرح زیر است.

جهت ایمنی خودرو 36 راهکار بسیار ساده ارائه شده است که در صورت توجه به آنها شما می توانید درصد بسیار بالایی مانع سرقت خودرو خود شوید.